Meme Kanserinde Erken Tanı Eğitim Semineri


 Adana Rotary Kulübü Meme Kanseri Erken Tanı Farkındalık Ayı Olan Ekim Ayınnda Meme Kanserinde Erken Tanı Eğitim Toplantısı Düzenledi

Adana Rotary Kulübü, Yüreğir Belediyesi, Adana İl Sağlık Müdürlüğü ve Kadını Geliştirme ve Dayanışma Derneği ile beraber Yüreğir Belediyesi, Bekir Fevzi Yıldırım Toplum Eğitim Merkezinde 18 Ekim 2023 tarihinde “Meme Kanserinde Erken Tanı Eğitim Semineri” düzenledi. Toplantıda toplam 35 kadına Sağlık Müdürlüğü Eğitmen Doktoru tarafından meme kanseri, erken tanının önemi ve kendi kendine muayene konularında bilgilendirici eğitim verildi. Sunum sonrası maketler üzerinde de tüm katılımcılara pratik eğitim verildi. Eğitime katılan kadınlar kendilerinde şüpheli bulgu saptamaları durumunda nasıl davranmaları ve nereye başvurmaları konularında da bilgilendirildi.

Toplantıda Adana Rotary Kulübü tarafından San Antonio Rotary Kulübü ile birlikte gerçekleştirilen Küresel Bağış Projesi ile satın alınarak Adana İl Sağlık Müdürlüğüne hibe edilen Meme Kanseri Erken Tanı Eğitim Maketleri kullanıldı. 

Adana Rotary Kulübü Rahim Ağzı Kanseri ve HPV Eğitimi


Adana Rotary Kulübü tarafından Yüreğir Belediyesi Bekir Fevzi Yıldırım Toplum Eğitim Merkezinde 18 Ekim Çarşamba günü, Yüreğir Belediyesi, Kadını Geliştirme ve Dayanışma Derneği ve Adana İl Sağlık Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen toplantıda Rahim Ağzı Kanseri, Erken Tanı, HPV ve HPV aşısı konularında toplam 35 kadına eğitim verildi. 


En İyi Narkotik Annedir


27 Eylül Çarşamba günü Yüreğir Belediyesi, Adana Emniyet Müdürlüğü ve Adana Rotaract Kulübü ile ortak projemizde Yüreğir Belediyesi Çetin Topçuoğlu Kültürevinde bölgede yaşayan kadınlara “En İyi Narkotik Annedir” eğitimi verildi. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli eğitmen polis memuru tarafından verilen bilgilendirici sunumda anneler uyuşturucu madde kullanımı konusunda çocukları bekleyen riskler, annelerin dikkat etmeleri gereken şüpheli durumlar ve böyle durumları fark ettiklerinde nasıl davranmaları gerektiği ve aile içi iletişimin çocukların bu tür risklerden korunmasındaki önemi konularında ayrıntılı bilgiler edindi.

Yaz Kampı


Adana Rotary Kulübü olarak Seyhan Rotary ve Taşköprü Rotary Kulüpleri ile birlikte, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi katkıları ile Adana Atlı Spor Kulübünde 7 Ağustos - 18 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 2 haftalık yaz kampına 8 Şehit ve Gazi yakını çocuğumuzun katılımını sağladık.

Çocuklarımız 2 hafta boyunca yüzme, tenis, binicilik, atıcılık, basketbol, futbol gibi sportif faaliyetler ve ayrıca birçok sanatsal ve eğitsel aktiviteler ile hem çok eğlendiler hem de çok faydalı bir kamp dönemi yaşadılar.

Adana Interact Kulübü ve Adana Rotary Kulübü Müze Gezisi


Adana Interact Kulübü ve Adana Rotary Kulübünün ortak planladığı, Adana Güney Interact ve Adana Seyhan Interact Kulüplerinin de destek verdiği proje ile 12-18 yaş arasıtoplam 28 çocuğumuz beraberce Adana Arkeoloji Müzesini ziyaret etti. Dr. Tuğana Akbaş’ın rehberliğinde gezilen müzede genç ziyaretçilerimize Adana ve Kilikya bölgesi tarihi, müzedeki eserlerin hikayesi ve yapılmakta olan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Arkeoloji Müzesi ile birlikte yeni açılan bitişik Mozaik Müzesi de ziyaret edildi. Çok keyifli ve eğitici bir gün geçiren üyelerimiz ve çocuklar ilerleyen günlerde bölgede bulunan diğer tarihi alanları da gezmek üzere sözleştiler.

Samandağ Rotary Konteyner Kentinde İngilizce Dersliği Projesi


Samandağ Rotary Konteyner Kentinde İngilizce Dersliği Açılışı Yapıldı

Adana, Antakya, Erenköy, Dolmabahçe, Gaziantep Alleben, Fındıklı, Suadiye ve Yeniköy Rotaract Kulüpleri, Samandağ Rotary Konteyner Kentinde bir konteynerin içini düzenleyerek ve temin ettikleri İngilizce eğitim materyalleri ile donatarak İngilizce Dersliği kurdu. Derslik, Konteyner Kentin yanı başındaki Samandağ Atatürk Ortaokulunun tadilatı bittiğinde okul binasına taşınacak ve 6 Şubat Depremlerinde kaybettiğimiz Rtc. Medine Çam'ın anısını yaşatmak için onun adını alacak Adana Rotary Kulübünün de katıldığı bu güzel ve anlamlı proje kapsamında 26 Ağustos Cumartesi günü Samandağ Rotary Konteyner Kentinde yapılan tören ile İngilizce Dersliği açıldı. Aynı gün 8 Rotaract Kulübü ve Adana Rotary Kulübü Samandağ Anadolu Palas Otelinde ortak toplantı düzenledi.

Kumdan Doğan Hayat


Samandağ Çevre Koruma ve Turizm Derneğine 8 Rotaract Kulübü ce Adana Rotary Kulübünden Meslek Hizmetleri Ödülü Gaziantep Alleben, Antakya ve Erenköy Rotaract Kulüpleri 5 yıldır Samandağ Çevre Koruma ve Turizm Derneği ile birlikte gerçekleştirdikleri “Kumdan Doğan Hayat” projesi ile soyu tükenme tehlikesi altındaki Caretta caretta ve Chelonia mydas (yeşil deniz kaplumbağası) yavrularının yumurtadan çıktıklarında güvenle denize ulaşmasını sağlamak için faaliyet gösteriyorlar. Bu yıl bu projeye Adana, Erenköy, Dolmabahçe, Fındıklı, Suadiye ve Yeniköy Rotaract Kulüpleri de katıldı. Bu vesile ile 26 Ağustos Cumartesi günü Samandağ’da Adana Rotary Kulübü ve 8 Rotaract Kulübünün gerçekleştirdiği ortak toplantıda Samandağ Çevre Koruma ve Turizm Derneğine Meslek Hizmetleri Ödülü verildi. Samandağ Çevre Koruma ve Turizm Derneği uzun yıllardır Samandağ sahilinde soyu tükenme tehlikesi altında olan deniz kaplumbağalarını izleme ve alan koruma çalışmalarını başarıyla yürütüyor.

Doğu Akdeniz Kültür ve Eğlence Rotary Kısa Dönem Yaz Kampı


Adana Rotary Kulübünün koordinatörlüğünde ve Seyhan, Çukurova ve Güney Rotary Kulüpleri ile ortak olarak düzenlenen Rotary Kısa Dönem Değişim Programı Yaz Kampı, 10 Temmuz – 23 Temmuz tarihleri arasında başarı ile gerçekleştirildi. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen 13 kız, 6 erkek toplam 19 öğrenci Adana’mızın ve bölgenin tarihi ve turistik yerlerini gezdiler, havuza ve denize girdiler, eğlendiler, birbirleriyle çok güzel dostluklar kurdular ve en önemlisi evlerimizde misafir olarak kalarak bizleri tanıdılar ve birer iyi niyet elçisi olarak ülkelerine döndüler. Biz ve çocuklarımız da onları tanıdık ve sevdik. Rotary Değişim Programları Rotary’nin uluslararası niteliğini ve gücünü hissetmemizi sağladığı gibi, Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” hedefine ulaşma yolunda da çok büyük değer taşıyor. Hem kampa katılan öğrencilerde ve ailelerinde, hem de onları ağırlayan ev sahiplerinde ve çocuklarında ömür boyu hatırlanan hoş anılar bırakan eşsiz bir deneyim olan kısa dönem değişim yaz kampı Rotary ruhunu tam anlamıyla yaşatan bir faaliyettir.

2440. Bölge ortak projesi Antakya Konteyner Kent


21 Haziran’da 2420, 2430 ve 2440. Bölge ortak projesi olan Antakya Konteyner Kent açılışı gerçekleştirildi. Daha önce açılmış olan Samandağ Konteyner Kent’e yardım götürüp oradan Antakya yerleşkesi için hazırladığımız on sekiz metrelik bayrak direğine, ilk Türk Bayrağımızı çekmek üzere Uğur Can Doğan ve Rtc. Burak Sarıdoğan ile sabah erkenden yola çıktık. Ali Münif Yeğenağa ve Ahmet H.Özeltürkay aynı saatlerde direkt Antakya’ya hareket etti.

Adana Rotary Kulübü-Adana Soroptimist Kulübü - Erken Tanı Farkındalık Projesi


20 Ekim tarihinde Seyhan Belediyesi Yeşilyurt Bilgi Evi’nde Adana Soroptimist Kulübü ile ortak “Erken Tanı Farkındalık Projesi” kapsamında meme ve rahim ağzı kanserleri erken tanısı ile ilgili, Bilgi Evi’ne düzenli gelen kırk üç kadına interaktif ve uygulamalı eğitimler verildi.

AKRANDERAkran Arabuluculuğu Projesi


Akran Arabuluculuğu Projesi kapsamında Adana'da AGİAD Ortaokulu'nda, AKRANDER tarafından, eğitim yılı başından beri akran arabuluculuğu eğitimi alan gençlerin yemin ve sertifika törenine katıldık. Pırıl pırıl gençlerin inançlı, hevesli yeminlerini dinlemek hepimizi umutlandırdı.

İlk Saran Biz Olalım


Sevgili dostlarım, İlk Saran Biz Olalım projesi kapsamında, Adana Rotary Kulübü olarak hazırladığımız hediyeleri Sağlık Müdürlüğü’nün önerdiği 4 ASM’ye götürdük. Anne adayları ve yeni annelere hediyelerimizi verdik. Paketlerimize battaniye, tulum, müslin bez, bebek bezi, temizleme mendili, pişik kremi şampuan gibi annelerin ihtiyaç duyacağı birçok şeyi koyduk. 

Bu projenin gerçekleşmesini sağlayan sevgili Nurzen’e, emeği geçen başta Fatma Nur Paksoy olmak üzere sevgili yönetim kurulu eşlerine, hem paketler için sponsor bulan hem de hemşiresi ile birlikte ASM’lere gelip annelere eğitim veren, sorularını cevaplayan sevgili Efsun Sızmaz’a çok teşekkür ederim.
 
Tüm projelerde arkamda desteğini hissettiğim kulübüme gönülden teşekkürler.

Türkçe Okuma Yazma ve Temek Matematik EğitimiBİR KÖYÜMÜZ VAR KOMİTESİ


Sevgili Dostlarımız
BİR KÖYÜMÜZ VAR KOMİTESİ çalışmalarında bugün dördüncü etkinliği gerçekleştirdik.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özgür Görür'ün katkıları ile İncirlik'te Adana Rotary Kulübü Ana Okulunda 16 anne ve 2 babamıza çocuklarda ateşli hastalıklar ve alınacak önlemler ile ilgili interaktif bir seminer yaptık.

Göz muayenesi ve taraması


Ezgü Başkanım ve Sevgili Dostlarımız Bugün Sevgili Rana Yaycıoğlu ve Selçuk Sızmaz dostlarımız ile birlikte İncirlik Toplum Birliği içinde yer alan Ana Okulumuzda 41 coçuğumuzun göz muayene ve tarama işlemlerini yaptık. Sevgili Rana ve Selçuk dostlarımıza gösterdikleri özveri ve harcadıkları emek için teşekkür ediyorum.

İncirlik Toplum Birliği Projesi


İncirlik Toplum Birliğinde ikinci projemizi İncirlik Ana okulunda gerçekleştirdik. İncirlik Toplum Birliği Temsilcimiz ve Okul Müdürümüz Eda Hanım ve Kazım Apa ve Mutlu Doğru Başkanlarımız ile birlikte üyemiz Nazmi Kulakoğlu Dostumuzun sağladığı 30 koli Ramazan paketini okul öğrencilerimiz annelerine teslim ettik. Ayrıca Okul öğrencilerimiz için aldığımız 200 çocuk kitabını Okul Müdürümüz Eda Hocamıza teslim ettik.

Sağlık İçin Spor, Spor İçin Farkındalık Projesi


Adana Rotary Kulübü, Biz De Varız Destekleme Derneği ve Medline Hastanesi; Dünya Sağlık Haftası olarak kutlanan 7 – 13 Nisan haftasında, Adana Ampute Engelliler Spor Kulübü ile anlamlı bir işbirliği için bir araya geldik. Sağlıklı bir yaşamda sporun önemi tartışmasızdır. Ancak önemli olan, spor yapmak için gerekli farkındalığa sahip olmaktır. Gerçekten de günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi; spor yapmamak için başta “zaman ve imkan engeli” olmak üzere, çeşitli bahaneler üretmektir. Bu tarz bahanelerin, geçerli bir mazeret olmadığını ise Adana Ampute Engelliler Spor Kulübü oyuncuları; kendi liglerinde namağlup şampiyon olarak göstermiştir. Onların, “engel tanımaz halleri” her birimiz için anlamlı bir örnek olup bu mücadelenin desteklenmesi ve duyurulması gerekmektedir. İşte “Sağlık İçin Spor, Spor İçin Farkındalık” Projesinin temel amacı budur. Adana’da, toplumdaki tüm dezavantajların giderilmesine katkı koymak amacıyla kurulan ve bu uğurda kısa zamanda çok güzel işler yapan Biz De Varız Destekleme Derneği ile, uluslararası anlamda bu amacı şiar edinmiş Adana’nın köklü kuruluşlarından Adana Rotary Kulübü ve sadece Adana için değil tüm bölgede sağlık alanında farklılık yaratan Medline Hastanesi; Adana Ampute Engelliler Spor Kulübü’nün başarılarını destekleyerek önemli bir farkındalık yaratmak istemektedir.
Bir başka deyişle;

“Medline, sağlık için sporun öneminin farkında;
Adana Ampute Engelliler Spor Kulübü, sporda engel olmayacağının farkında ve Biz De Varız Destekleme Derneği ile Adana Rotary Kulübü ise; farkındalıkların desteklenmesi gerektiğinin farkındadır.”
Bu uğurda Adana Ampute Engelliler Spor Kulübü’nün önümüzdeki sezon kullanacağı 2 çeşit (iç saha ve deplasman) maç forması, takım eşofmanları, antrenman formaları, temsil tişörtleri ve antrenman malzemeleri; paydaşların desteğiyle karşılanmıştır. BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine de uygun bu işbirliğinde önemli olan sporun desteklenmesi, bu konuda bilinçli bir toplum için farkındalık sağlanmasıdır. Nitekim Dünya Sağlık Günü’nün kutlanmasına vesile olan DS֒nün kuruluş Anayasası’nda bu durum vurgulanmıştır. Unutmamak gerekir ki, ülkemizin de taraf olup kabul ettiği bu Anayasa’da “Halk sağlığının geliştirilmesinde kamunun bu konuda aydınlatılması ve aktif işbirliği en büyük önemi taşır” hükmü yer almaktadır. Gerçekleşen paydaşlık bu anlamda da oldukça önemlidir.
Bu projenin gerçekleşmesinde her zamanki gibi büyük katkıları için Sevgili Esin Parlak 'a ve katılımı için Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Yaycıoğlu'na içtenlikle teşekkür ediyorum.

OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ


Bugün 2 Nisan OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ'NDE Adana Rotary Kulübü Yedipınar Engelliler Merkezinde duygu dolu bir etkinlik yaptık. OTİZMLİ çocuklarımız ve aileleri ile birlikte çoşku dolu saatler geçirdik.
Bu etkinliğe olağanüstü destek veren Sevgili Esin Parlak'a gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün 2 Nisan OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ'NDE Adana Rotary Kulübü Yedipınar Engelliler Merkezinde duygu dolu bir etkinlik yaptık. OTİZMLİ çocuklarımız ve aileleri ile birlikte çoşku dolu saatler geçirdik.
Bu etkinliğe olağanüstü destek veren Sevgili Esin Parlak'a gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum.
“SAĞLIK İÇİN SPOR, SPOR İÇİN FARKINDALIK” Projesi için Adana Rotary Kulübü, Biz De Varız Destekleme Derneği ve Medline Hastanesi; Dünya Sağlık Haftası olarak kutlanan 7 – 13 Nisan haftasında, Adana Ampute Engelliler Spor Kulübü ile anlamlı bir işbirliği için bir araya geldik. Sağlıklı bir yaşamda sporun önemi tartışmasızdır. Ancak önemli olan, spor yapmak için gerekli farkındalığa sahip olmaktır. Gerçekten de günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi; spor yapmamak için başta “zaman ve imkan engeli” olmak üzere, çeşitli bahaneler üretmektir. Bu tarz bahanelerin, geçerli bir mazeret olmadığını ise Adana Ampute Engelliler Spor Kulübü oyuncuları; kendi liglerinde namağlup şampiyon olarak göstermiştir. Onların, “engel tanımaz halleri” her birimiz için anlamlı bir örnek olup bu mücadelenin desteklenmesi ve duyurulması gerekmektedir. İşte “Sağlık İçin Spor, Spor İçin Farkındalık” Projesinin temel amacı budur. Adana’da, toplumdaki tüm dezavantajların giderilmesine katkı koymak amacıyla kurulan ve bu uğurda kısa zamanda çok güzel işler yapan Biz De Varız Destekleme Derneği ile, uluslararası anlamda bu amacı şiar edinmiş Adana’nın köklü kuruluşlarından Adana Rotary Kulübü ve sadece Adana için değil tüm bölgede sağlık alanında farklılık yaratan Medline Hastanesi; Adana Ampute Engelliler Spor Kulübü’nün başarılarını destekleyerek önemli bir farkındalık yaratmak istemektedir.
Bir başka deyişle;

“Medline, sağlık için sporun öneminin farkında;
Adana Ampute Engelliler Spor Kulübü, sporda engel olmayacağının farkında ve Biz De Varız Destekleme Derneği ile Adana Rotary Kulübü ise; farkındalıkların desteklenmesi gerektiğinin farkındadır.”
Bu uğurda Adana Ampute Engelliler Spor Kulübü’nün önümüzdeki sezon kullanacağı 2 çeşit (iç saha ve deplasman) maç forması, takım eşofmanları, antrenman formaları, temsil tişörtleri ve antrenman malzemeleri; paydaşların desteğiyle karşılanmıştır. BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine de uygun bu işbirliğinde önemli olan sporun desteklenmesi, bu konuda bilinçli bir toplum için farkındalık sağlanmasıdır. Nitekim Dünya Sağlık Günü’nün kutlanmasına vesile olan DS֒nün kuruluş Anayasası’nda bu durum vurgulanmıştır. Unutmamak gerekir ki, ülkemizin de taraf olup kabul ettiği bu Anayasa’da “Halk sağlığının geliştirilmesinde kamunun bu konuda aydınlatılması ve aktif işbirliği en büyük önemi taşır” hükmü yer almaktadır. Gerçekleşen paydaşlık bu anlamda da oldukça önemlidir.
Bu projenin gerçekleşmesinde her zamanki gibi büyük katkıları için Sevgili Esin Parlak 'a ve katılımı için Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Yaycıoğlu'na içtenlikle teşekkür ediyorum.

Atma Bağışla projesi


Değerli Dostlarımız Atma Bağışla projesi kapsamında Adana Rotary Kulübü olarak yaklaşık 100 kg atık elektronik malzemeyi kargoya verdik.

HİJYEN PAKETİ projesi


Sevgili Dostlarımız GDB Kazım Apa fikir sahibi olduğu HİJYEN PAKETİ projesi kapsamında hijyen paketlerini Adana Seyhan ilçesi Küçük Dikili köyünde dağıtıma başladı. Kendisine emekleri için çok teşekkür ediyoruz..

Çocuk Felci Aşılaması - dijital görsellerde yayınımız


Çocuk felci aşılanması ve bu konudaki Rotary inin çalışmalarına dikkat çekmek için dijital görsellerde yayınımız devam ediyor Bu projeyi tüm Adana kulüpleri birlikte olarak gerçekleştiriyoruz

Madde Bağımlılığı ile Savaş kitabı


Kulübümüz üyeleri Dr.Sabri Yurdakul ve Ali Homurlu 'nun yazıları ile destek oldukları Madde Bağımlılığı ile Savaş kitabı yayınlandı ve sizlere gönderildi. Dostlarımıza emekleri için teşekkürlerimi sunuyorum.

ÇOCUK İŞÇİLİĞİNE SON


Adana’da bulunan Rotary Kulüpleri ile Osmaniye RK,Çocuk İşçiler konusunda farkındalık yarattılar.

Kitap bağışı kampanyamız


Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi 3.sınıf öğrencisi Kader Koldaş'a bilgisayarını teslim ettik. Kitap bağışı kampanyamızı organize eden başta Özgür Yağmur Başkanım olmak üzere destek olan tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Meme Kanseri Farkındalık Projesi


Meme Kanseri Farkındalık Projesini Adana, Seyhan, Çukurova, Tepebağ ve Anatolia Rotary kulüpleri ile birlikte gerçekleştirdik. Bu proje Serhan Antalyalı Guvernörümüzün katılımı ve Çukurova Belediyesi'nin desteği ile oluştu.

Bişkek Rotary Kulübü ile İkiz Kulüp olduk


Guvernörümüz Serhan Antalyalı ile birlikte yoğun katılımlı olarak yaptığımız Yönetim Kurulu toplantımızda ilk olarak Bişkek Rotary Kulübü ile Zoom konferans yöntemi ile ortak yaptığımız toplantıda İkiz Kulüp anlaşmasını imzaladık.

YENİLENEN İNCİRLİK ANAOKULUKozan'da orman yandı, bizim de yüreğimiz…


Adana ve Osmaniye Kulüpleri olarak 2430. Bölge Guvernörümüz Serhan Antalyalı ile birlikte Kozan'da yangından zarar gören vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmaya çalıştık. Desteklerimiz devam edecek…

Rotary Toplum Birlikleri ve Sürdürülebilir RCC Örneği "Anadolu Bacıları"


ROTARY Toplum Birlikleri Komitesinin Zoom konferans yöntemi ile yaptığı toplantıya katıldım. Rotaryen olmayan "en az 10 kişiden oluşan" Rotary Toplum Birlikleri'nin en güzel örneklerden birisi Ankara’da Tandoğan RK desteğiyle kurulan “ANADOLU BACILARI” projesi. Bu projede ev kadınları peynir, yoğurt, sirke ve benzeri gıda maddelerini üreterek ülkemizin prestijli lokantalarına satarak katma değer oluşturmaktalar. Bizim de GDB Kazım Apa döneminde İncirlik’te kurulmuş olan ve şu anda aktif olmayan bir "Toplum Birliği"miz var. Pandemi koşulları izin verilse bu dönem bu birliği de aktif hale getirmeyi düşünüyoruz.

Kan ve Kök Hücre Bağışına Destek Verdik


bölge projelerinden olan Kan ve Kök Hücre Bağışı için Adana kulüpleri ortak projesine Rotaract Kulübü kardeşlerimiz ile destek olduk. Bu projeye katılan Hizmet Projeleri Komite Başkanımız Rıfkı Başlamışlı'ya emekleri ve özverisi için çok teşekkür ederim.

İş insanları için etkili konuşma semineri


Bu dönem Bölge Projeleri içinde yer alan ve 4 Adana Kulübümüzün düzenleyici olduğu "İş İnsanları İçin Etkili Konuşma Semineri" 12 Temmuz Pazar günü saat 21:00'de de Zoom Konferans Yöntemi ile yapıldı. Bu toplantıya katılan üye ve üye eşlerimize çok teşekkür ediyorum

Kendi Fırsatını Yarat


141. Rotary RYLA Rotary Yarının Liderini Arıyor Semineri

Cinsiyetçi Söylem Atölyeleri


31 Ekim günü yapılan Cinsiyetçi Söylem Atölyesi çalışmasına GLDB Alpay Sezgin ve Ali, Bihter Homurlu dostlarımız katıldı.Kendilerine destekleri için çok teşekkür ederim.

BENİM BABAM PROJESİ


Benim Babam projemizde eğitim verdiğimiz Psikologlardan sayın Hatice Işık, Kozan Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM)’da verdiği aynı eğitimle baba ve çocuklar arasındaki iletişimin önemini anlatarak başlattığımız farkındalığın halka halka yayılmasına örnek oldu..

Çukurova Genç İş Adamları Derneği (ÇUGİAD) Başkanı sayın Ömer Faruk Sakarya derneğin çalışmaları ve projeleri


Dönemimizin 18. haftasındaki olağan toplantımızda konuşmacımız Çukurova Genç İş Adamları Derneği (ÇUGİAD) Başkanı sayın Ömer Faruk Sakarya derneğin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

TLG Toplum Liderleri Geliyor


12. Toplum Liderleri Geliyor Projesi için Ç.Ü. Eğitim Fakültesi ile protokolümüz imzalandı.

Sesimiz Gözünüz Olsun


projemize destek vererek seslendirme stüdyosuna giren üyemiz sevgili Nevzat Arman’ın eşi profesyonel oyuncu ve sunuculuk yapan Yeliz Arman görmeyen çocuklarımıza göz oldu, kitapları bu yavrularımız için seslendirdi..Teşekkürler

Güney Rotary Kulübü ile birlikte organize ettiğimiz ve çocuklarımızla baş başa geçireceğimiz, kaynaşacağımız, iletişimi arttıracağımız dolu dolu 1 gece, 2 günlük Baba Çocuk Kampımıza katılım için lütfen ilanın altındaki telefon numaralarını arayınız.


Güney Rotary Kulübü ile birlikte organize ettiğimiz ve çocuklarımızla baş başa geçireceğimiz, kaynaşacağımız, iletişimi arttıracağımız dolu dolu 1 gece, 2 günlük Baba Çocuk Kampımıza katılım için lütfen ilanın altındaki telefon numaralarını arayınız.

Kapadokya Rotary Kulübü’nün organize ettiği Otizm Kampına kulübümüzün gönderdiği iki ailemizi otogardan dönem saymanımız GDB @kazimapa ile birlikte yolcu ettik. Çocuklarımızın heyecanı ve gözlerindeki parıltı bizleri çok mutlu etti


Kapadokya Rotary Kulübü’nün organize ettiği Otizm Kampına kulübümüzün gönderdiği iki ailemizi otogardan dönem saymanımız GDB @kazimapa ile birlikte yolcu ettik. Çocuklarımızın heyecanı ve gözlerindeki parıltı bizleri çok mutlu etti

Adana Rotary Kulübü, yeni hizmete giren mobil uygulaması ile üye ve eşlerine artık cep telefonları kadar yakın.


Adana Rotary Kulübü, yeni hizmete giren mobil uygulaması ile üye ve eşlerine artık cep telefonları kadar yakın.

ADANA ROTARY KULÜBÜ % 100 PAUL HARRIS DOSTU KULÜP


ADANA ROTARY KULÜBÜ 69 ÜYESİ İLE EN SON ÜYE OLAN 3 ÜYE İLE PAUL HARRIS DOSTU YAPARAK % 100 PAUL HARRIS DOSTU KULÜP ÜNVANINI ELDE ETMİŞTİR.Kulübümüze en son katılan, Selçuk Sızmaz, Yalçın Özen, Hasan Kodal dostlarımız Paul Harris dostlu oldular.Geçen haftaki toplantıda rozetleri DGB Ugur Paksoy, GDB Cevdet Naci Gülalp ve Yönetim Kurulu Üyemiz GDB Mustafa Akçay tarafından takıldı..Paul Harris dostu olan dostlarımızı tebrik ediyorum.Böylece kulübümüz % 100 Paul Harris Dostu Kulüp ünvanını kazanmış oldu.

ADANA ROTARY KULÜBU 16.FOTOĞRAF YARİŞMASINDA ÖDÜL OLAN FOTOĞRAFLARIN SERGİSİ


Uluslararası Fotoğraf Yarişmamızı bu yıl Adana Portakal Çiçeği Karnavalı programına dahil ettirdik.Yarişmamızda ödül almaya hak kazanan ve sergilemeye hak kazanan fotoğrafları karnaval için Adana’ya gelen konuklarınız da izleyebilecek.Altınoran Sanat Galerisi’nde 4 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da açılışının yapılacağımız sergimiz 10 Nisan’a kadar açık kalacak.

ADANA ROTARY KULÜBÜ -TEV YARARINA RUNATOLIA MARATONU - İYİLİK PEŞİNDE KOŞ PROJESİ


TEV YARARINA 3 MART 2019 PAZAR GÜNÜ ANTALYA DA RUNATOLIA MARATONUNDA KOŞTUK .KİŞİSEL SOSYAL MEDYA KANALI İLE 51 BAĞİŞTIÇAN 2700 TL BAĞİŞ TOPLMADIM .

ADANA ROTARY KULÜBÜ 16.ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI


ADANA ROTARY KULÜBÜ'NÜN GELENEKSEL PROJELERİNDEN OLAN 16.ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI YAPILDI .23 MART 2019 TARİHİNDE ALTINORAN SANAT AKADEMİSİNDE İKİSİ YURTDİŞİNDAN GELEN TOPLAM 5 JURİ ÜYESİ TARAFINDAN DEĞERLENDİRME YAPILDI 36 ÜLKEDEN 443 KATILIMCI 1728 FOTOĞRAFLA KATILDI .NO BORDERS NO LİNE TEMASI NA GÖRE 12 FOTOĞRAF ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLMÜŞTR.ÖDÜL TÖREN VE ÖDÜL ALAN FOTOĞRAFLARIN SERGİLEMESİ TÜM HALKA AÇIK BİR ŞEKİLDE 04 NİSAN 2019 TARİHİNDE ALTINORAN SANAT GALERİSİNDE YAPILACAKTIR.

ADANA ROTARY KULÜBÜ RESİM SERGİSİ


ADANA ROTARY KULÜBÜ ÜYE VE EŞLERİNDEN OLUŞAN 12 KİŞİLİK BİR RESSAM GRUBU Ç.Ü.DE OKUYAN BURSİYERLER YARARINA FON YARTAM AMACI İLE KARMA RESİM SERGİSİ GERÇEKLEŞTİRDİ.6-13 MART 2019 TARİHLERİ ARASINDA ADANA VAGABOND SANAT GALERSİİNDE GERÇEKLEŞEN SERGİYE ÇOK YOĞUN KATILIM OLDU .BİR OCAKBAŞI PROJESİ OLAN BU SERGİLEMEDEN 9800 TL FON YARATILDI .

ADANA ROTARY -ÇUKUROVA ROTARY TLG PROGRAMI


ADANA ROTARY KULÜBÜ VE ÇUKUROVA ROTARY KULPLERİ ORTAKLAŞA 11.TLG PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRDİ. 11.Toplum Liderleri Geliyor (TLG ) seminerleri, 22 Şubat 2019 Cuma günü başladı.20 Nisan 2019 tarihine kadar 8 hafta sürecek seminerler,Cuma günleri 14.00-17.00 saatleri arasında Ç.Ü.Eğitim Fakültesi Hasan Ali Yücel Konferans Salonu’nda, Cumartesi günleri Sabah 9.00-13.00 saatleri arasında Seyhan Oteli eğitim salonunda yapılacak. Eğitim Fakültesi son sınıf öğrencilerine yönelik olarak yapılacak bu seminerlerin, öğrencilerimize mezun olduktan sonra, eğitimcilik hayatları boyuncu çok önemli katkıları olacağını düşünüyoruz.

ADANA ROTARY INTERCITY TOPLANTISI -5 OCAK ADANA'NIN KURTULUŞ GÜNÜ


5 Ocak 2019 Cumartesi akşamı Seyhan Otel’de, Adana’daki 6 Rotary Kulübü ile ortaklaşa Intercity şeklinde ‘’5 Ocak Kurtuluş Gecesi’’ düzenledik.Geceye 2430.Bölge Guvernörümüz Sayın Altan Arslan ve sevgili eşi Neslihan da katıldı. Kulüp üye ve eşlerimiz katıldığı toplantıda tarihçi ve turizimci Ali Murat Merzeci konuk konuşmacımız idi.Sayın Merzeci Adana’ nın Kurtuluş Savaşı’ndaki yerini ve önemini yaptığı güzel sunum ile akıcı bir dilde anlattı.Tüm katılımcıların ilgiyle izlediği toplantıda Sayın Merzeci’nin sunumu çok büyük beğeni topladı.

ADANA ROTARY GLOBAL GRANT -ROTARY VAKFINDAN 7 MART HASTANESİNE TIBBI EKİPMAN BAĞİŞİ


Adana Rotary Kulübünün paydaş olduğu, UR.7980.Bölge kulüplerinden New Haven Rotary Kulübü, Yale College Rotaract Kulübü ve bölgemizden İskenderun Rotary Kulübü ile ortak yürüttüğümüz proje kapsamında, 16 Ocak Çarşamba günü külüp üyelerimiz ile Kadirli Yedi Mart Hastanesi’ne gittik.2430.Bölge Guvernörümüz Altan Arslan’in da katılımı ile açılış töreni gerçekleştirdik.Rotary vakfından sağlanan fon ile hastaneye teslim edilen 1 Adet röntgen cihazı ve 1 adet küvezin hastanenin ihtiyaçlarını karşılamada ne kadar önemli olduğunun farkına vardık.Törende hastane başhekimi Mustafa Gürlek hastane hakkında geniş bildi verdi.Kulübümüz, Rotary vakıf projesi kapsamında hibe edilen cihazların 3 sene boyunca hastalarda kullanım istatistiklerini raporlayıp Rotary Vakfına gönderecek.

ADANA ROTARY KULÜBÜ'NDEN ''DEMANS HASTALIĞI NASIL ÖNLENEBİLİR '' KONULU SEMİNER


Adana Rotary Kulübü Hasatalıkları önleme projesi kapsamında 7 Şubat 2019 Perşembe günü saat 10.00 ‘da Adana, Yureğir Belediyesi Kültür Müdürlüğü ile ortaklaşa semt sakinlerine yönelik olarak Mehmet Akif Ersoy Kültür merkezinde külüp üyemiz Dr.Sabri Yurdakul tarafından ‘’Demans Hastalığı Nasıl Önlenebilir’’ konulu seminer verdi.

ADANA ROTARY KULÜBÜ GÖRME ENGELLİLER OKULUNA BRAILLE KITAP BAĞIŞLADI


27 Kasım 2018 tarihnde 6 odak noktamızdan birisi olan Temel eğitim ve okuryazlık kapsamında Adana Çukurova ilçesi Oğuz Kaan Köksal Görme Engelliler Okulu kütüphanesine 85 adet Braille alfabesi ile yazılmış kitapları okula bağışladık.Okul kütüphanesinde Kulüp üye ve eşlerimiz ile görme engelli çocuklarla beraber olduk.Çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

ADANA ROTARY KULÜBÜ GLOBAL GRANT PROJESİ


Kulübümüz GG 1870430 Global Grant nolu proje kapsamında UR.7980.Bölge kulüplerinden New Haven Rotary Kulübü ile ortaklaşa yürütülğü proje ile Osmanye Kadirli İlçekapsamında si’ndeki Özel 7 Mart Hastanesi’’ne tıbbı ekipman desteği sağlamaktır.Projeye UR.7980 bölgede başta New Haven Rotary Kulübü olmak üzere, 8 Rotary Kulübü, 7980.Bölge ,Yale College Rotaract Kulübü, Florida Üniversitesi ögrenci grupları ve bir çok Rotaryen dostu maddi katkı koymuştur.Projenin toplam bütçesi 52.550 usd dir..Kulübümüz bu projedeki görev ve sorumluğu tıbbi teçhizatların hastaneye teslimi ve kayıt altına alınmasını sağlamak,teslimat sonrasında kurulumunu denetlemektir. Sonrasında ise teçhizatların uygun kullanımı ve uygulanmasını sağlayacaktır.

ADANA ROTARY KULÜPLERİ - TEV İŞBİRLİĞİİLE TEV BURSİYERLERİNE İŞ EDİNDİRME


Adana’daki Rotary külüplerimiz ve TEV Adana Şube Müdürlüğü ile ortak projemiz olan ‘’TEV Bursiyerlerine El Ver; Hayatlarına Yön Ver ‘’ isimli projemiz kapsamında TEV’den başarı bursu olarak üniversiteden mezun olan işsiz gençlerimizin, siz değerli Rotaryen dostlarımızın refaransları ile, işe yerleşmelerini sağlamayı amaçladık.Hedefimiz dönemimiz boyunca 6 Rotary kulübü olarak, 30 tane gencimizin işe yerleşmelesine yardımcı olmaktır.Bu güne kadar gelen 5 CV den 1 tanesini işe yerleştirdik.

ADANA ROTARY KULÜBÜ -SEYHAN ROTARY KULÜBÜ BABA ÇOCUK KAMPINA KATILIM


8-9 Eylül 2018 tarihleri arasında Kozan’ın Küp vadisinde, Adana Rotary kulüpleri ortaklaşa Baba Çocuk kampı gerçekleştirdik.Kampa kulübümüzden ben, yeğenim Arda, Rıfkı Başlamışlı ve sevgili Sarp katıldık.Adana, Seyhan, Çukurova ve Güney Rotary kulüplerinden toplam 20 Rotaryen babanın ve çocuklarının katılım sağlandığı bu etkinlikte, çocuklarımız ile unutulmaz anlar yaşadık, muhteşem manzaralı Küp şelelari’nde doyasıya serinledik..

ADANA ROTARY KULÜBÜ-KASTAMONU ROTARY KULÜBÜ ENGELLİ RYLA YA KATILIM


Kastamonu Rotary Kulübünün düzenlemiş olduğu Engelli RYLA seminerine Adana dan Sevgi Keskin adında yarı görme engelli kızımız Sevgi Keskin'i gönderdik.Sevgi dönüğünde Kulübümüze gelip duygularıı anlattı ve RYLA seminerininde öğrendiklerinin kişisel gelişimine çok büyük katkı sağladığını ifade etti.

ADANA ROTARY KULÜBÜ ÜYEMİZ BETA FİDANCILIĞA İŞYERİ GEZİSİ DÜZENLEDİ


27 Eylül 2018 tarihinde üyemiz Gürsel Tanrıver’in sahip olduğu, Beta Fidancılık üretim tesislerine işyeri gezisi düzenledik.Dostlarımız Gürsel ve Emine Tanrıver’in işyerlerini gezip; meyve islahı ile ilgili yapmış olduğu faaliyetleri yakından izledik.Üyelerimizden çok yoğun katılımı olduğu bu geziye Sevgili Şenel Gül ve Rana Yaycıoğlu da katıldı.Geziye katılan dostlarımıza ve işyerinde bizleri ağırlayan sevgili Gürsel Tanrıver’e, meyve islahi alanında yapmış olduğu Ar-Ge çalışmaları hakkında verdiği bilgiler için sevgili Emine Tanrıver’e ve çok teşekkür ederiz.

ADANA ROTARY KULÜBÜ YAZA VEDA GECESİ


11 Ekim 2018 Perşembe günü kulübümüzün geleneksel Yaza Veda gecemizi gerçekleştirdik.Çok güzel bir sonbahar akşamı Divan Oteli Roof Barında kulüp üyelemiz ve eşlerimiz ile biraraya geldik.Hoş sohbetlerin yapıldığı gecede, yaz boyunca ayrı kaldığımız için birbirimiz ile doyasıya hasret giderdik.Gecenin ilerleyen saatlerinde Adana’da yetişmiş pop sanatçılarımızdan Begüm Obiz ve orkestrası sahne aldı.Gece geç saatlare kadar eğlendiğimiz gecede, geriye hoş, tatlı anılarımız kaldı.

ADANA ROTARY KULÜBÜ GÖRME ENGELLİLER OKULUNA GÖZ TARAMASI


27 Kasım 2018 Salı Günü, Uzman göz doktorlar Prof.Dr.Rana Yaycıoğlu,Doç. Dr.Nedime Şahinoğlu Keşkek ve Dr.Deniz Altınbay tarafından Adana Çukurova İlçesi Oğuz Kaan Köksal Görme Engelliler Okulu’nda göz taraması yaptık. Okuldaki yaklaşık 80 görme engelli çocuk taramadan geçildi.Tarama sonucunda klinikilerde yapılacak detaylı muayenelerle 31 öğrencinin görme derecesinin yükseltilebileceği tesbit edildi.

ADANA ROTARY KULÜBÜ -KAPADOKYA OTİSTİK ÇOCUKLAR YAZ KAPMINA KATILIM SAĞLADI


18 Temmuz 2018 tarihinde Otistik çocuğumuz Gökay Öge’yi annesiyle beraber Kapadokya’da düzenlenen ‘’Otistik Çocuklar Yaz Kampına’’ gönderdik.Bu sene 12.si düzenlenen ve Kapadokya Rotary Kulübü’nün başarı ile sürdürdüğü, diğer Rotary Kulüplerinin de katkıda bulunduğu bu projedir bölgemizde tam anlamı ile, otistik çocuklara ve ailelerine hitap eden,kalıcı bir proje haline gelmiştir.

ADANA ROTARY KULÜBÜ MEME KANSERİNDE ERKEN TANI FARKINDALIK SEMİNERİ


Toplum hizmetleri projesi olarak, 6 Odak noktamızdan birisi olan Hastalıkları önleme kapsamında 22 Kasım 2018 Perşembe günü Yüreğir Belediyesi Kültür Müdürlüğü ile ortaklaşa Yüreğir Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde kadınlara yönelik olarak ‘’ Meme Kanserinde Erken Tanı ‘’ farkındalık semineri düzenledik.Sevgili Tolga Tutaş & Safiye Ocakbaşı Grubu öncülüğünde, Sevgili Dr.İdil Boyar dostumuz,60 kişilik bir kadın grubuna Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nden aldığımız meme maketleri üzerinde sunum yaparak uygulamalı eğitm verdi.

ADANA ROTARY KULÜBÜ YURTİÇİ-SELİMİYE KÜLUP GEZİSİ-BURS FONUNA KATKI


21-24 Eylül 2018 tarihleri arasında, Kulüp üyemzi Tanju Olcar dostumuzun Marmaris Selimiye’deki Butik otelinde, muhteşem bir hafta sonu geçirdik.Sevgili Tanju ve Nebiye geçirdiğimiz 3 gün boyunca bizleri evlerinde gibi ağırladılar.Badem Tatilevinde olağanüstü hizmet kalitesi ile tüm çalışanlar bizlerden tam not aldı.Bu muhteşem ev sahipliğinden dolayı kendilerine bir kez daha teşekkür ederiz.Bu geziden elde edilen 4500 TL ek gelir kulübümüzün burs fonuna aktarıldı.

ADANA ROTARY KULÜBÜ YURTDİŞI KULÜP GEZİSİ-BURS FONUNA KATKI


16-21 Ekim 2018 tariihleri arasında Kulübümüzün yurtdişi gezisini İtalya’nin güneyindeki en keyifli bölgelerinden Sicilya’ya gerçekleştirdik.Catania,Palermo gibi tarihi şehirlerinin yanısıra, muhteşem doğasıyla ünlü turistik şehirleri olan Siracusa, Noto ve Taomina gibi şehirleri gezdik.35 kişinin katıldığı gezimizde çok güzel anılar biriktirdik, çok güzel birliktelikler yaşadık. Bu gezi sayesinde, geziye katılan dostlarımızın yaptığı katkılar ile kulübümüzün burs fonuna 20.000 TL fon sağladık.Bütün bu nedenlerle geziye katılan tüm dostlarımıza ve sevgili eşlerimize ve organizasyonda emeği geçen GDB Coşar Çopuroğlu’na şükranlarımı sunarım .

ADANA ROTARY KULÜBÜ EŞLEŞMİŞ BAĞIŞ PROJESİNE KATKI


2430.Bölge Federasyonunun ve diğer Rotary kulüplerinin ortak olduğu Kulübümüzün de katıldığı eşleşmiş bağiş projesine 2625 USD katkı koyduk. Uluslararası Rotary’nin 6 ana başlığı içerisinde olan,’’Barış ve antlaşmazlıkların çözümü’’ konusunda Melodi Var Öngel isimli Adanalı doktora adayı kızımızın gereken şartları sağlaması sonucunda Londra'da, London School of Economics (LES)'de Peace and Conflict Resolution üzerine yapmayı planladığı doktorasına Eşleşmiş Bağış Projesi kapsamında diğer Adana kulüpleri ile beraber sponsor olduk. Katıldığımız projenin numarası aşağıdaki gibidir: (Global Grant No:1874978)

ADANA ROTARY 17.ESAT TUĞBERK ROTARY SPOR ŞENLİĞİ KATILIM


Bu sene 17.si yapılan Esat Tuğberk Rotary Spor Şenlikleri, 4-7 Ekim tarihleri arasında Güverörümüz Altan Arslan ve Sevgili eşi Neslihan’ın da katılımı ile başarılı bir şekilde tamamlandı.Kulüp sporcularımızın can siparane mücadele ettiği müsabakalarda 2 Birincilik, 3 üçüncülük kazandık. Şenliklerin sonunda sevgili Abdullah Öngen Tenis branşında tek erkeklerde ve GDB Kadir Ateşok önderliğindeki tavla takımımız tavla branşında şampiyon oldular.Voleybol,Basketbol takımımız ve sevgili M.Kemal Önder masa tenisi branşında üçüncü oldular.GDB Cevdet Naci Gülalp en kıdemli rotaryen ödülüne layık görüldü.Şenliklerde ayrıca Adana Görme Engelliler futbol takımı ile farkındalık yaratmak adına, Bölge Guvernörümüz Altan Arslan ve tüm kulüp başkanlarımızın katılımı ile gözlerimiz kapalı halde futbol oynadık.2430 Bölge Kök Hücre Bağış Komitesi tarafından kurulan Kızılay standında kan bağışı yapıldı. Dostluk, kardeşliğin hakim olduğu spor şenliğine, kulübümüzden 30 üyemiz, eşlerimiz, çocuklarımız, rotaract ve interact gençlerimiz ile katılım sağladık; 3 gün boyunca doyasıya eğlendik.

ADANA ROTARY KULÜBÜ'NÜ GUVERNÖRÜMÜZÜN RESMİ ZİYARETİ


4 Ekim 2018 Perşembe günü UR.2430.Bölge Guvernörümüz Altan Arslan kulübümüzü ziyaret etti. Gündüz programında kulübümüzün geçmiş dönemlerde yapmış olduğu bazı projeleri gezerek; kendi dönemimizde bu projelerinin üstüne ne tür projeler yapacağımızı anlattık.Kendi başkanlık dönemlerinde yaptıkları bu projeleri gezerken bizlere eşlik eden GDB Ali Münif Yeğenağa’ya ,GDB Gürcan Gül’ e ve Guv.Yardimcimiz Kazım Apa’ya bizlere yaşattıkları bu gurur abidelerinden dolayı teşekkür ederim. Akşam yapılan toplantıda, Güvernörümüz, kulüp üye ve eşlerine hitaben yaptığı konuşmasında, kulübümüzün geçmişte yaptığı eserleri gezip incelemekten büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getirdi.Kulübümüzün çok köklü bir kulüp olması nedeni ile bölgemizdeki daha az sayıda üyesi olan kulüplere, geziler düzenleyerek onlara el uzatmasını ve mentörluk yapmasını tavsiye etti.Sevgili Güvernörümüze konuşmasının sonunda kulübümüzün 50.yılı anısına yaptırdığımız rozeti takdim ettik.Aynı zamanda toplantıya katılan tüm dostlarımıza 50.yıl rozetlerini dağıttık.

ADANA ROTARY KULÜBÜ MESLEK HİZMETLERİ ÖDÜL TÖRENİ ADANA ROTARY KULÜBÜ MESLEK HİZMETLERİ ÖDÜL TÖRENİ


8 KASIM 2018 TARİHİNDE KULÜBÜMÜZÜN MESLEK HİZMETLERİ ÖDÜL TÖRENİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK. Berlin’de Alman Senfoni Orkestra’sında 2. Başkemanist olarak görev yapan 26 yaşındaki Hande Küden’e Türkiye’nin en köklü Rotary kulüplerinden birisi olan Adana Rotary Kulübü tarafından, Meslek Hizmetleri Ödülü verildi.

ADANA ROTARY KULÜBÜ MOR MENEKŞELER POJESİ


ADANA ROTARY KULÜBÜ MOR MENEKŞELER PROJESİ KAPSAMINDA ; Sporcu kızımız, Adana'da Okçuluk alanında faaliyet gösteren, 15 yaşındaki Nilay Atanur’u Okçuluk Federasyonu’nun Antalya da düzenlediği‘’ 2018 Açıkhava Türkiye Şampiyonasına ‘’ gönderdik.Bu konuda yol, katılım ücreti ve konaklama masraflarını karşıladık. Yine aynı proje kapsamında; Mor Menekşelerimiz; Piyanist Zeynep ve Kemanist Bahar Yargı kardeşler, Rusya’daki Çaykovski Konservatuarının lise 1.sınıfında müzik eğitimlerine devam etmekteler.Şehrimizde doğup büyüyen bu genç yeteneklerimizin Adana –Moskova ucak seyehat giderlerini karşıladık.Bundan sonra da seyehat ve eğitim giderlerine katkı sağlayacağız.

“Kendinden Önce Hizmet” ''Çocukları Sevindir'' ''Misafirim Var''


Dönemimizin ilkokul çocuklarına yönelik sinema ve müze etkinliği projemizin ilk haftasında Karataş İlçesine bağlı Sirkenli Köyü İlkokulu öğrencilerinden 38 kişilik bir grupla önce çocuk filmi seyrettik, ardından hamburgerlerimizi yiyip Adana müzesi ve Atatürk Evini ziyaret ettikten sonra çocuklarımızı neşeyle köylerine uğurladık. Adana Valiliğimizin desteği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü izni ve Büyükşehir Belediyemizin ulaşım katkılarıyla her hafta bir ilçe köy ilkokuluna gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projemizde bu haftaki sinema ve yemek programı